Bramy i ogrodzenia – komfort i poszanowanie tradycji

Czy wiesz, że … nawet do najbardziej klasycznych rozwiązań bram i ogrodzeń można wprowadzić nowoczesne systemy automatyczne, dzięki którym wzrośnie komfort użytkowania, a stylistyka pozostanie na niezmienionym poziomie?

Ergonomicznie i z klasą

Nasze dotychczasowe doświadczenie wyraźnie pokazuje, że jeśli chodzi o bramy i ogrodzenia, klienci najczęściej stawiają na rozwiązania klasyczne, odwołujące się do wieloletniej tradycji i oparte na sprawdzonych i trwałych materiałach. Dominują zdobienia w postaci elementów spiralnych, koszyki, rozety, groty, gałki, czy też odlewane kwiaty i liście. Inspiracja naturą wciąż jest zatem standardem, a motywy silnie nawiązują do stylistyki, która była powszechna już dziesiątki lat temu. Bramy i ogrodzenia z klasą nie muszą jednak wykorzystywać mechanizmów z ubiegłej epoki. Nawet zachowując klasyczne wzornictwo i konstrukcje bramy, możemy stworzyć bardzo nowoczesne rozwiązania, których obsługa będzie więcej niż komfortowa.

Duże znaczenie ma tutaj postęp, jaki został dokonany w dziedzinie automatyki. Dzisiaj bramy i ogrodzenia to często bardzo zaawansowane technologicznie mechanizmy, do których obsługi potrzebujemy jedynie wolnego kciuka. Bardzo istotne jest, że stosowane obecnie siłowniki można zgrabnie schować w podłożu lub za konstrukcją bramy, dzięki czemu nie ingerują w stylistykę. Nowoczesną automatykę można dopasować do każdej bramy, bez względu na jej wymiary oraz wagę – w przypadku bram przesuwnych segmenty mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów długości, natomiast wydajne siłowniki można dopasować także do bram skrzydłowych blisko ośmiometrowych.

Piękno ukryte w detalach

Komfort obsługi bramy i ogrodzenia jest oczywiście bardzo ważny i każdy klient zwraca na tę kwestię uwagę. Całość ma jednak również zachwycać wykończeniem, dlatego przykładamy dużą wagę do jakości wykonania poszczególnych elementów każdego ogrodzenia i każdej bramy. Wszystkie wykonywane przez nas elementy kute są kształtowane z niezbędną precyzją i dbałością o detal. W ten sposób powstają piękne motywy kwiatowe, delikatne listki czy geometryczne elementy tworzące wspaniałe kompozycje, które w połączeniu z zielenią przydomowego ogródka zachwycą każdego gościa.

Możliwe jest również dodanie do konstrukcji ogrodzenia elementów drewnianych. Jest to materiał, który kojarzy się przede wszystkim z tradycją i zmniejsza trochę zwykle surowy charakter metalowych ogrodzeń. Pięknie opracowane deski z litego drewna będą się rewelacyjnie komponować z kutymi kwiatami i listkami, a jeśli wszystko zostanie osadzone w wykończonej kamieniem naturalnym podmurówce, to imponujący efekt jest gwarantowany. Wykorzystując połączenie drewna i kutego metalu można też bez problemu dopasować kolorystykę ogrodzenia do kolorystyki naszego domu – zarówno elementy drewniane, jak i kute można bowiem barwnie wykończyć, nadając niepowtarzalny charakter.

Indywidualny projekt – niepowtarzalny efekt

Ogrodzenia kute z elementami drewnianymi to rozwiązanie, które daje praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wzornictwo. Nie są to toporne, betonowe, powtarzalne elementy, ale pięknie wykończone i w różnorodny sposób zdobione segmenty, których układ i forma zależą tylko od nas i możliwości wykonawcy. W efekcie zawsze możemy stworzyć ogrodzenie w 100% unikalne, zgodne z naszymi upodobaniami.