Relacja z zawodów – zwycięstwo !!!

W minionym tygodniu na torze w Słomczynie rozegrane zostały zawody kartingowe  III  RUNDA ROK CUP POLAND oraz I seria KMP ( Kartingowych Mistrzostw Polski ) .


Od samego początku, już po pierwszym dniu treningowym ( środa ) było Filipowi bardzo ciężko. Nowy tor, trudny technicznie sprawiał wiele kłopotów. Z każdym dniem tempo Filipa poprawiało się, jednakże mieliśmy dużo pracy z ustawieniami podwozia i silnika. W piątek podczas treningu czasowego dającego miejsce startowe do sobotnich kwalifikacji nasz uzyskał 6 pozycję. Sobota była dniem walki, a starty z P6 zaowocowały 4 i 5 miejscem w wyścigach barażowych. Zaczęliśmy też zbliżać się do tempa zawodników z czołówki. W niedzielnym przedfinale doszło do wielu zmian pozycji, ale ostatecznie zakończyliśmy go 5 pozycją. Wreszcie finał… Start z P5 i utrzymanie pozycji po starcie to dobry początek. Dalej było już tylko lepiej. Konsekwentna jazda Filipa, bardzo dobre tempo i bezbłędna jazda owocowały przesuwaniem się naszego zawodnika o kolejne pozycje. Na trzy okrążenia przed końcem wyścigu Filip pięknym atakiem na lidera stawki objął prowadzenie i pomimo jazdy z rywalami na plecach nie oddał go aż do mety.

Mamy  pierwsze zwycięstwo w dużej kategorii  JUNIOR ROK.  Jesteśmy bardzo szczęśliwi i już trenujemy do kolejnej rundy, która odbędzie się w Poznaniu.

Pozdrawiamy #278